Gravidjóga - jóga pro těhotné

Gravid jóga není zázračný lék, ale v praxi ověřený návod na udržení zdraví a psychické pohody v průběhu těhotenství. Vždy je to však jen práce sama na sobě, která je spojená o další vědomou povinnost péče o nového tvorečka.

Naše lektorka absolvovala speciální školení "Jóga pro těhotné systémem Andrey Smékalové©".

Pojeďte s námi na krásný romantický víkend s jógou, wellnessem a dalšími lekcemi Body&Mind, více ZDE

PODZIMNÍ ROMANTICKÝ VÍKEND S JÓGOU A LEKCEMI BODYMIND 2

 

GRAVIDJÓGA -  protáhne vaše svaly, pomůže od bolesti zad, relaxace vás přivede do pohody.

Systém cvičení

1. K jógové relaxaci je třeba říci, že se jedná vždy o aktivitu vědomou a chtěnou. Očišťování mysli však není jednodenní záležitostí. Relaxovat se učíme a nakonec naše prohloubené vnímání přinese ovoce. Učíme se při relaxaci měnit výraz: tvář nám zračí spokojenost - to zabraňuje tvorbě vrásek. Uvolněnost vždy budí dojem mladosti a svěžesti. Učíme se pomocí pozorování vlastního dechu srovnat myšlenky podstatné od nepodstatných a na konec se dostat mimo stav myšlenek a tak hloubkově relaxovat. Posíláme energii svému děťátku autosugescí - vědomou myšlenkou, vědomým přáním.

2. Hathajóga-gravid jóga je cvičení založené na souhře těla i ducha, takže nelze dojít k přetížení organismu. Učíme se při cvičení vnímat pocity, které při cvičení vznikají a řídíme se jimi. Pohyby v ásanách jsou váhavé, zkoumavé, soustředěné.

3. Dýchání je pro jógu to nejdůležitější a obzvlášť pak pro jógu v těhotenství. Dostat dech pod kontrolu je to nejpodstatnější v období těhotenství a zejména pak při porodu. Správný postup nám zabraňuje být hysterickými, neurotickými a učí nás zvládat mnoho stavů spojených s nervovou soustavou, která je v tomto období obzvlášť přecitlivělá.

V průběhu těhotenství plod dýchá skrze plíce maminky, proto se v józe učíme dýchat jógovým dechem a tak zvyšujeme objem plic a srdíčka. Zároveň si zlepšujeme imunitní systém a uvolňujeme systém nervový.

ILH 7457

TĚHULKY

Nejen od porodu, ale již od samého početí spoluvytváří žena pro své děťátko vnitřní prostředí, ve kterém se bude plod vyvíjet. Dítě již od této chvilky sdílí s matkou všechny stavy, které zažívá a budou ho podstatně ovlivňovat celý život.

Své tělo jsme dostali jako dar, měli bychom ho uchovat v co nejlepší kondici a zdraví. A nyní je na nás kladen nejdůležitější úkol - být zodpovědné za zdraví své i další bytosti a jak po stránce fyzické, tak po stránce psychické.

Proč by měly maminky cvičit?

-
Maminkám, které mají normální průběh těhotenství a jejich organismus je zvyklý na tělesnou aktivitu, by tento pohyb neměl chybět.
-
Tělesně aktivní žena zvládá fyzicky i psychicky daleko lépe těhotenství, jelikož se neustále pohybuje mezi ostatními ženami a to v prostředí, které je jí známé a příjemné.
-
Tělesně aktivní žena zvládá lépe porod, neboť její tělo je zvyklé na fyzickou zátěž a tou porod opravdu je.
-
Sportující žena nepřibere v průběhu těhotenství zbytečná kila a svalová hmota a problémové partie tolik neutrpí tvorbou podkožního tuku.
-
Žena sportovně založená se daleko lépe navrací do normálního života i s miminkem.

PONDĚLÍ   -   18 - 19 hod
Lektorka Stáňa Bošková

 
 
Více z této kategorie: « Power jóga Jóga pro zdravá záda »

Mgr. Alena Rauová
Tel: 605 529 662
Email: alena.rauova@seznam.cz
Kancelář studia J&A
Email: studiojaa@seznam.cz
Pohybové studio J&A Plzeň
U Trati 33
301 00 Plzeň
Rezervace:
Tel. 731 084 674
Informace:
Tel. 605 529 662