Hatha joga

Hatha jóga je staletími prověřený systém práce s tělem, dechem a myslí, který umožňuje získat a udržet si zdraví, vitalitu, pružnost, sílu, harmonii a klid. Hatha jóga tělesné působí nejen na fyzické tělo po stránce svalové, orgánové a nervové, ale i na energetickou rovnováhu organismu a tím zklidňuje naší mysli.

Hatha Jóga je specifický systém jógy jehož nejhlavnější součástí jsou ásany (pozice těla), pránájáma (ovládání dechu) a meditace (zklidnění mysli).

Pojeďte s námi na krásný romantický víkend s jógou, wellnessem a dalšími lekcemi Body&Mind, více ZDE

PODZIMNÍ ROMANTICKÝ VÍKEND S JÓGOU A LEKCEMI BODYMIND 2

Tento systém jógy, znám pod názvem Radža jóga (královská jóga pevné vůle a sebekázně), založil Swatmarama Yogin, indický jogín a mudrc z 15. století. Cílem Hatha jógy je očista těla a ducha. Na Západě je Hatha jóga často spojována s filosofií jógy, jejíž podstatou je obnovení spojení individuálního Já (átman) s universálním Bytím (paramátman), které vede k osvícení. Hlavním důvodem k praktikování Hatha jógy na Západě je zlepšení mentálního a fyzického zdraví.

Samotné slovo hatha je složeno ze slov ha a tha. Ha znamená v sanskrtu Měsíc jako symbol negativní energie, tha potom Slunce jako symbol pozitivní energie. Což napovídá, že záměrem hatha jógy je vnést harmonii našemu tělu, mysli a duchu a přinést rovnováhu mezi protikladnými principy. Praktikováním ásan pročišťujeme naše tělo i mysl, uvolňujeme bloky v těle pro volný průchod prány a rozvíjíme nové schopnosti těla, smyslů a mysli. Stáváme se vnímavější vůči našim vnitřním energiím a procesům.

Hatha jóga pomáhá zvyšovat kvalitu života na více úrovních. Naše tělo tonizuje, čistí, posiluje a navrací mu pružnost, to jsou vcelku známá fakta. Může také být významným tlumičem stresu. Jejích přínosů si můžeme všimnout na rovině tělesné, psychické i duchovní. Hatha jóga nám pomáhá lépe zvládat emoce a najít vnitřní klid.

Co se týče samotného cvičení ásán, hatha jóga není proudem, důraz je zde kladen spíše na samotné pozice a dýchání, než na jejich spojení a přechody mezi nimi. Je více statická, máme možnost hlouběji proniknout do jednotlivých ásan, nechat své tělo, aby je objevilo a našlo v nich své pohodlí. Pozdravy slunce zde sice mohou být, ale nejsou podmínkou.

Naše lektorka HATHA JÓGY - Irena Kajerová studovala jógu v Čechách a v Nepálu, praxi s lektorováním má ze své dobrovolnické činnosti ve Španělska. Přijďte vyzkoušet lekce této mladé sympatické jogínky :).

"Ve svých hodinách se snažím předávat lehkost z bytí, koncentraci na tady a teď a to, že život je nádherný, jen ho nesmíme brát tak vážně :)"
"Lekce Hatha jógy budou koncipované tematicky, jednou se můžeme zaměřovat na naše srdce, jindy můžeme otevírat boky.

Budeme používat mudry - jak v Hatha tak i Vinyasa józe. K józe patří samozřejmě dechová cvičení - pránajáma, koncentrace, a poctivá relaxace s meditací."

ÚTERÝ - 15 - 16 hod

Lektorka Irena Kajerová.

Změny a záskoky v pravidelném rozvrhu!!!

 

Více z této kategorie: « Jin jóga Vinyasa flow joga »

Mgr. Alena Rauová
Tel: 605 529 662
Email: alena.rauova@seznam.cz
Kancelář studia J&A
Email: studiojaa@seznam.cz
Pohybové studio J&A Plzeň
U Trati 33
301 00 Plzeň
Rezervace:
Tel. 731 084 674
Informace:
Tel. 605 529 662