Vinyasa flow joga

Vinyasa jóga je propojení dechu s pohybem a vyvinula se z Ashtanga Vinyasa jogy, proslavené zejména v USA jogínským mistrem K. Pattabhi Joisem. Ashtanga vinyasa jóga má ucelené a strukturované sestavy pozdravů slunce a ásan. Vinyasa flow je v podstatě Ashtanga vinyasa ve volném stylu. Díky pohybu nás udržuje myslí v přítomnosti a dává nám možnost plně přítomnost prožít, zároveň však nemá předem danou strukturu Ashtanga Vinyasy, a tak si cvičící může vytvořit vlastní sestavu, čímž se zase blíží hatha józe.

Dynamičtější tempo vinyasa flow jógy především zahřívá tělo a pomáhá v něm rozproudit teplo. Díky prohřátí těla a následnému pocení dochází k lepšímu vylučování toxinů z těla. Aerobnější styl pomáhá k hubnutí, svaly jsou při pravidelném praktikování nejen pružnější, ale i silnější. Dech je zde základem, od kterého se odvíjí pohyb a přechody z pozice do pozice jsou sladěny s dechem a jeho jednotlivými fázemi. Vinyasa často využívá dechu Udždžají další pránajámické techniky.

Pojeďte s námi na krásný romantický víkend s jógou, wellnessem a dalšími lekcemi Body&Mind, více ZDE

PODZIMNÍ ROMANTICKÝ VÍKEND S JÓGOU A LEKCEMI BODYMIND 2

Vinyasa flow jóga v nás probouzí radost z pohybu. Dynamika a tempo vinyasy nás rozproudí a převaha pohodlnosti a statičnosti v nás díky tomu není tak výrazná. Pozdravy slunce provázejí celou hodinu. Jednotlivé sestavy ásan jsou rozděleny sekvencí Čaturanga dandásana, Kobra (nebo Pes hlavou nahoru) a Střecha.

„Špetka praxe je lepší než tuny teorie.“

Naše lektorka VINYASA FLOW JÓGY - Irena Kajerová studovala jógu v Čechách a v Nepálu, praxi s lektorováním má ze své dobrovolnické činnosti ve Španělska. Přijďte vyzkoušet lekce této mladé sympatické jogínky :).

"Ve svých hodinách se snažím předávat lehkost z bytí, koncentraci na tady a teď a to, že život je nádherný, jen ho nesmíme brát tak vážně :)"

"Vinyasa flow krásně protáhne celé tělo, dobijeme energii po celém týdnu v práci. Půjdeme od dynamických pozic po statické.
Budeme používat mudry - jak v Hatha tak i Vinyasa józe. K józe patří samozřejmě dechová cvičení - pránajáma, koncentrace, a poctivá relaxace s meditací."

PÁTEK - 17.30 - 18.30 hod - NOVĚ!

Lektorka Irena Kajerová.

Více z této kategorie: « Hatha joga Jóga pro děti »

Mgr. Alena Rauová
Tel: 605 529 662
Email: alena.rauova@seznam.cz
Kancelář studia J&A
Email: studiojaa@seznam.cz
Pohybové studio J&A Plzeň
U Trati 33
301 00 Plzeň
Rezervace:
Tel. 731 084 674
Informace:
Tel. 605 529 662