Dovolená se cvičením u moře - Řecko - Chalkidiki

Podzimní výlet do Řecka s objevováním, průzračným mořem a nezapomenutelnými výlety za krásami řecké historie i přírodních krás. 
Řecko – Chalkidiki – hotel Venus Fourka 6. – 17.9. 2018

Termín slibuje krásné počasí, vřelost majitelů hotelu láká, loňské účastnice velmi doporučují :).

Včas si rezervujte místo, nečekejte na poslední chvíli!
OBSAZENO!!!

Na září jsme pro vás vybrali romantické letovisko na prvním ze tří „prstů“ řeckého poloostrova Chalkidiki. Čeká nás koupání v průzračném moři, možnost procestovat celý poloostrov, objevit romantické pláže, výlety nás zavedou do míst, která jsou perlami řecké historie. Romantické vyhlášené východy a západy slunce doplníme cvičením všeho druhu.

V ceně zájezdu: letecká doprava, ubytování v hotelu Venus, cvičení 2x denně, meditace na pláži, služby delegáta, dárek, základní cestovní pojištění

Fourka leží v kouzelné zátoce uprostřed západního pobřeží výběžku řeckého poloostrova Kassandra. Vyznačuje se zejména krásnými písečnými plážemi a průzračným mořem. Jde o klidnější, méně rušné letovisko na prvním „prstu“ poloostrova Chalkidiki. Místní pláž je dlouhá a písčitá. Modrá, křišťálově čistá voda dodává pláži úchvatný vzhled. Na pláži jsou k dispozici vodní sporty, ale zahrát si můžete i volejbal. Za příznivých podmínek dohlédnete z pláže až na bájný Olymp. Milovníkům romantiky nabízí Fourka překrásné východy/západy slunce.

V tamních půjčovnách si můžete pronajmout kolo, motorku nebo auto a vydat se po vlastní ose objevovat krásy Chalkidiki nebo skryté opuštěné pláže. Pravidelná autobusová linka zajišťuje spojení s okolními letovisky. Ke strávení příjemné dovolené přispěje i množství obchodů s potravinami, oblečením, suvenýry, markety, taverny, restaurace a bary.

Velmi pěkný a útulný pension Venus Fourka se nachází v blízkosti pláže i centra městečka.

recko02

Poloha: Penzion VENUS s bazénem (lehátka a slunečníky u bazénu zdarma) leží 250 m od písčité pláže, 300 m od centra městečka Fourka.

Studia pro 2–4 osoby jsou vybavena kuchyňským koutem, soc. zařízením, TV s českými programy, vysoušečem vlasů, trezorem zdarma, klimatizací za poplatek, balkónem. V areálu penzionu se nachází restaurace a bar s wi-fi připojením zdarma.

Cena: 13.350,- Kč
(záloha 6.500,- Kč, doplatek do 30.7. 2018)

Jednolůžkový pokoj + 350 Kč/noc.
Možnost dokoupení stravování – polopenze v hotelu - 2.520,- Kč

Cvičení 2x denně pro začátečníky i pokročilé - power joga, pilates, vitální jóga, fasciální protažení, chitoning, jemná joga, čakrální joga, jogalátes, jin joga, dechová cvičení, chi-toning, spirals toning, bodyforming, kondiční tréninky, kruhový trénink, bodybalance, interval bodystyling

Chalkidiki
Krásné poloostrovy s dlouhými písečnými plážemi o délce téměř půl tisíce kilometrů, s romantickými zálivy, průzračným Egejským mořem a krásnou přírodou - to vše spatříte na Chalkidiki.

recko03

Třítisíciletí mýtů, bájí, legend, historie a plynulého, nepřetržitého rozvoje antické i moderní řecké kultury vtiskly tomuto místu neopakovatelnou atmosféru. Poměrně velký poloostrov Chalkidiki se na jižním cípu dělí na tři poloostrovy - Kassandra, Sithonia a Ahos. Chalkidiki má tvar obrovského trojzubce, který drží starověký bůh moře Poseidon. Nádherné tradiční vesničky, z nichž každá má svoji vlastní barvitost a historii, byly a stále jsou objevovány návštěvníky z celého světa, stejně tak jako jeskyně Petralona, archeologické místo Olynthos, malý ostrov Amouiani, lesy hory Cholomon a kláštery na hoře Athos, jež jsou po staletí centrem ortodoxního křesťanství. A z těchto důvodů je tato magická lokalita turisticky nejvyhledávanější a nejoblíbenější oblastí z celého severního Řecka.

Pláže na Chalkidiki patří k nejkvalitnějším v celém Řecku. Desítky z nich se pyšní oceněním „modrá vlajka“. Můžete si vybrat jaký typ pláže zvolíte – od rušnějších přes zapomenuté zátoky, od písečných přes kamenité. Žádná z nich není soukromá, takže všechny s volným vstupem bez omezení.

Zajímavé scenérie nabízí i vnitrozemí, které stojí za procházky a pěší turistiku. Využít můžete i nabídky jízdy na koni, nebo v jeepu. Příroda je proseta známými řeckými olivovníky, borovými lesy, cypřiši, platany, eukallipty i ovocnými stromy. Bylinky a koření zalévá okolí svou typickou vůní. K dobrodružným výpravám láká střídání horských masivů a údolími. K poznáním řeckých tradicí stačí navštívit malé vesničky, žijící si vlastním tempem.

Chalkidiki bylo prý podle mýtů a legend divoké a kamenné místo. Ve starých časech, jak lidé věřili, zde žili nepřátelé starověkých bohů - obři - až do té doby, než byla tato oblast poprvé kolonizována. To bylo v 8. století před Kristem obyvateli města Chalkida z ostrova Evia, podle kterého dostala jméno. Hora Athos byla pojmenována po obrovi stejného jména, který ve svých hrozbách vzal tuto horu a hodil ji proti bohům. Sithonia dostala své jméno po jednom ze synů Poseidona, který se jmenoval Sithonas, a Kassandra byla pojmenována po Kassandrovi, jednom z nástupců trůnu po Alexandru Velikém. První psané zprávy o Chalkidiki se objevují v Hérodotových popisech Perských válek. Po nich se 32 nejdůležitějších měst spojilo pod vedením města Olynthos a vytvořilo spolek. V roce 352 před Kristem se města připojila k Aténám, aby se pokusila zastavit úsilí Philipa II. Makedonského dobýt celé Řecko. Ale zbytečně. Philip vtrhl do Chalkidiki, zničil všechna města, která byla členem spolku, a připojil celou oblast k Makedonské říši. Poté Philipův syn Alexandr Veliký následoval dobyvatelský sen svého otce a dobojoval se během několika krátkých let až k řece Indus v Indii. Po úpadku Makedonie byla tato oblast nedílnou součástí Římské říše a následně říše Byzantské. Ne však trvale. Během středověku byla předmětem invaze germánských a slovanských kmenů. V 6. století byla na hoře Athos založena první mnišská společenství a brzy většina úrodné hospodářské půdy přešla pod jejich kontrolu. Od 13. do 15. století byla tato oblast alternativně pod benátskou vládou či správou Byzantské říše až do roku 1430, kdy byla zabrána Turky a zůstala v jejich vlastnictví až do roku 1912, kdy se Makedonie s konečnou platností spojila se zbylou částí Řecka.

recko05

Vzdálenost z letiště: Thessaloniki - Chalkidiki Fourka 85 km

Výlety:
Poloostrov Athos
Autobus Vás zaveze do malého přístavu na poloostrově Sithonia – tzv. druhém prstu, kde nastoupíte na loď. Plavbu směrem k nejjižnější části poloostrova Athos tzv. třetího prstu si můžete zpříjemnit občerstvením v baru. Loď popluje podél západního pobřeží poloostrova, jehož název je odvozen od stejnojmenné hory, která se tyčí do výšky 2033 metrů a vy budete moci obdivovat velkolepé kláštery. Na území poloostrova se rozkládá samosprávná mnišská republika Agios Oros, neboli Svatá Hora, na jejíž území už téměř tisíc let nevstoupila žena. Nyní zde žije přibližně 1700 mnichů ve dvaceti klášterech. Během plavby podél břehu Vás náš průvodce seznámí s historií a způsobem tamního klášterního života. Loď poté zakotví v přístavu u městečka Amouliany, kde se budete moci buď vykoupat nebo si dát oběd. Plavba končí v přístavu, odkud Vás náš autobus zaveze zpět do Vašich letovisek.

Kláštery Meteora
Meteora jsou kláštery na vrcholcích slepencových skal v oblasti Thesalie v Řecku poblíž města Kalambaka. Nejdříve byl postaven klášter Metamorfosis, založený v roce 3156 na skále ve výšce 534 metry nad mořem. Klášter byl nazván Megalon (Velký) Meteoro (vznášející se – podle dojmu, že se vznáší vysoko nad zemí). Podle něj pak se množné číslo „meteora“ začalo používat pro všechny zdejší kláštery, jichž vzniklo celkem 24. Trvale obydleno je pět klášterů. Dnes jsou Meteora oblíbeným cílem turistických výletů, součástí prohlídky s odborným výkladem jsou především mužský klášter Varlaam a ženský Roussanu. V roce 1988 byly kláštery Meteora zapsány na Seznam světového dědictví UNESCO.

recko01

Brzy ráno vyjedete z Chalkidiki, pojedete přes Thessaloniki a dále podél Olympského pobřeží. Zde budete moci obdivovat horu Olymp, nejvyšší z celého Řecka, horu, která byla považována za sídlo starověkých bohů. Během cesty bude krátká zastávka na občerstvení. Dále budete pokračovat krásným údolím do historického Tempi, směrem na Larisu a Kalambaku. Další zastávka je přímo v Kalambace, která se rozkládá přímo na úpatí pohoří Meteora. Abyste uvěřili, musíte tento unikátní geologický zázrak nejdříve spatřit na vlastní oči. Na vrcholu skal se ve výšce, jako přízrak, vznášejí kláštery, stavěné kámen po kameni po mnoho století. Meteora bylo od 11. století mocné klášterní sídlo a je nejen poutním místem, kde se odedávna hlásala poddanost, bičovala vůle a kalila víra, ale i pólem, který díky kamennému lesu – jedinečnému přírodnímu útvaru, ročně přitahuje tisíce návštěvníků z celého světa. Z původních 21 klášterů se do dnešní doby zachovalo jen šest a jejich návštěva se pro Vás stane jedinečným zážitkem. Dva z nich si můžete prohlédnout a obdivovat nádherné nástěnné malby a ikony a dozvědět se mnohé o životě mnichů, trávících tam svůj život doposud. Nenechte si ujít tuto příležitost a navštivte kláštery Meteora.

Thessaloniki
Zavezeme Vás do centra města Thessaloniki, druhého největšího města Řecka. Dopoledne se můžete věnovat nákupům nebo návštěvě archeologického muzea, kde jsou vystaveny památky starobylé Makedonie (vstup není zahrnut v ceně). V odpoledních hodinách se všichni sejdete u Archeologickeho muzea, odkud Vás autobus zaveze do staré části Thessaloniki. Uvidíte staré hradby Akropolis, nádherné panorama města a zastavíte se také v kostele svatého Dimitra, patrona města. Odpoledni program se bude konat za účasti profesionálního průvodce a našeho delegáta, který Vám bude vše překládat.

recko04

Ráno se nalodíte na výletní loď, se kterou poplujete mezi poloostrovy Kassandra a Sithonia. Mezi běloučkými vlnami křišťálově čistého moře, pod zářícím sluncem, se nadýcháte čerstvého mořského vzduchu. Můžete se schovat ve stínu lodi a vychutnat si Váš oblíbený drink u baru, nebo se vyhřívat na sluníčku a chytat bronz. Zastavíme Vám také v okouzlujícím přístavu Neos Marmaras, který je vyhledávaným turistickým místem druhého poloostrova Sithonia. Po krátké přestávce, během níž se můžete projít po městečku nebo se osvěžit v jedné z kaváren se opět vrátíte na loď, kde Vám bude připraven oběd (ten je zahrnutý v ceně). Během této plavby se budete moci koupat v zálivu, skákat z lodi, nebo se potápět a objevovat podmořský život. Pokud se rozhodnete jet na výlet, Toroneos byste určitě neměli vynechat. Tento výlet patří k těm nejhezčím a nezapomenutelným.

PODROBNOSTI K UDÁLOSTI
Datum konání 06. 09. 2018
Konec 17. 09. 2018
Místo konání Řecko - Chalkidiki
aaaregistrace

Mgr. Alena Rauová
Tel: 605 529 662
Email: alena.rauova@seznam.cz
Kancelář studia J&A
Email: studiojaa@seznam.cz
Pohybové studio J&A Plzeň
U Trati 33
301 00 Plzeň
Rezervace:
Tel. 731 084 674
Informace:
Tel. 605 529 662