Salsa Ladies Styling

Salsa je tanec plným vášně a ženskosti, ladies styling nás naučí krásné držení těla a probudí v každé z nás krásu ženy. Salsa je tanec plný rytmu a slunce, který vás skvěle naladí a vykouzlí vám úsměv v celém těle. Tanec vytvaruje vaše křivky, zpevní tělo a vyplaví endorfiny, hormony dobré nálady

Připravujeme obnovení lekcí a kurzu na září.

Salsa je pravděpodobně nejoblíbenějším kubánským tancem. Z hudebního hlediska je salsa složitou směsí historických kubánských tanečních forem, jako jsou son, danzon, guajira, guarachá, mambo, ča-ča, dohromady s kolumbijskou cumbioua portorickou bombou.

 

 

IMG 2893

Do tohoto bohatého koktejlu rytmů byla přimíchána energie a vitalita americké hudební scény s její jazzovou a rockovou tradicí. Salsa se dostala do popředí zájmu širší veřejnosti až v 60. letech v USA a snad potvrzením jejího uchycení bylo uvedení filmu Salsa v roce 1988.

IMG 2894

Při tančení salsy je pohyb těla stejně důležitý, ne-li důležitější než samotné taneční kroky. Tance pocházejí z Latinské Ameriky a zejména ty, které pocházejí z Karibiku, jsou výsledkem smíšeného historického vlivu původních obyvatel, španělských kolonizátorů a afrických otroků, kteří sem byli po staletí násilně dováženi. Právě od afrických otroků pocházejí charakteristické bubny a rytmické nástroje ale i vzpřímené držení těla při tanci, které je zcela běžné pro Afričany zvyklé nosit veškerý náklad na hlavě. Proto při tancích s karibskou minulostí, jako je salsa, zůstávají hlava a ramena ve vzpřímené pozici tak dlouho jak je to možné.

 

 

Více z této kategorie: « Zumba Masáže »

Mgr. Alena Rauová
Tel: 605 529 662
Email: alena.rauova@seznam.cz
Kancelář studia J&A
Email: studiojaa@seznam.cz
Pohybové studio J&A Plzeň
U Trati 33
301 00 Plzeň
Rezervace:
Tel. 731 084 674
Informace:
Tel. 605 529 662