Jóga pro zdraví a pro radost

Nová lekce pod vedením naší milé a zkušené lektorky Irči.

Předpokladem našeho zdraví je být vyrovnaný a šťastný. Jinak řečeno, když se cítíme v rovnováze, spokojení sami se sebou a přijímáme vše, co nám život přináší, jsme automaticky i zdraví. Naše toulavá mysl nás ale nenechá na pokoji. Neustálým přemýšlením o minulosti a budoucnosti, nebo o tom co bychom chtěli a nechtěli nám ta rovnováha a spokojenost jaksi uniká.
Jak z toho ven?

Jóga přivádí člověka do přítomného okamžiku, kde neexistují vzpomínky, povinnosti nebo myšlenky na to, jací bychom chtěli nebo měli být. Prostě jsme. Pomocí koncentrace na dech a tělo po celou dobu cvičení dochází k meditaci v pohybu a člověk se po skončení hodiny cítí odpočatý, lehčí, šťastnější :)

Irena

V hodinách půjdeme od úvodního zklidnění mysli, dechových cvičení, přes dynamičtější rozcvičení k ásanám (které mají vždy určitý význam) až po závěrečnou relaxaci. V hodinách nabízím vždy různé varianty ásan, aby si každý vybral tu, kterou mu jeho tělo dovolí.

Mé hodiny vychází z Hatha jógy (statický typ jógy, s důrazem na správné provádění a výdrž v pozicích). Nerada ale jógu škatulkuji, protože vše se neustále mění, stejně jako potřeby člověka hodinu od hodiny můžou být jiné. Do hodin zařazuji i prvky jemné jin jógy nebo naopak dynamičtějších forem jógy a další techniky, které pomáhají posílit naši koncentraci.

Lekce:
Pátek - 18.30 hod. - lektorka Irena Kajerová

Irena 1

Více z této kategorie: « Ranní jóga 

Mgr. Alena Rauová
Tel: 605 529 662
Email: alena.rauova@seznam.cz
Kancelář studia J&A
Email: studiojaa@seznam.cz
Pohybové studio J&A Plzeň
U Trati 33
301 00 Plzeň
Rezervace:
Tel. 731 084 674
Informace:
Tel. 605 529 662