Baby Jóga

Ve cvičení se nemusíte omezovat ani v případě, kdy se vám narodilo miminko. Jóga se hodí jak pro vás jakožto ženu po porodu a novopečenou maminku, ale i pro nejmenšího člena vaší rodiny.

I navzdory dnešní hektické době se stále více lidí uchyluje ke zdravému způsobu života, vyhledává duševní pohodu i adekvátní tělesnou aktivitu. Proto je tak oblíbená jóga. Nejen nám dospělým ale dělá moc dobře. Jejích blahodárných účinků mohou využívat i naši nejmenší. Představujeme vám baby jógu!

Mnoho pozitiv pro zdraví ženy

Baby jóga přináší ženám mnoho blahodárných účinků na zdraví. Patří mezi ně právě takové, které ocení žena v době po porodu. Lze zmínit:

  • podporu krevního oběhu
  • posílení svalů pánevního dna a svalů, které byly přetěžovány během těhotenství
  • zvýšení pružnosti těla
  • posílení imunitního systému
  • zvýšení energie
  • zlepšení psychické odolnosti

Navození celkové harmonie

Hlavní snahou prováděných cviků je navodit relaxaci, kterou žena v této náročné době potřebuje, a zároveň strávit velmi příjemný čas s miminkem. Jóga je velmi pozvolná, jemná a citlivá. Miminkům tyto cviky umožňují lépe poznávat vlastní tělo, rozvíjet jeho pohyby a stále se posouvat kupředu. Dochází též ke zlepšení jejich spánku.

Celé cvičení si bere za svůj základ masáže miminek, které byly prováděné v Indii. Jemné cviky spojuje s uklidňujícími a uvolňujícími doteky. Při pravidelném cvičení se zlepší i manipulace rodiče s dítětem. Maminka se snáze na miminko naladí a pozná, co je mu příjemné. Baby jóga tedy přispívá k nalezení rovnováhy ženy, ale i k vytvoření silné citové vazby mezi ní a dítětem.

Důvodem, proč baby jóga vznikla je snaha dopřát dětem psychické uvolnění i vhodnou fyzickou aktivitu již od útlého věku. Toto cvičení podporuje jejich zdravý vývoj a motoriku, posiluje pouto mezi dítětem a rodičem a celkově jejich vztah upevňuje a harmonizuje. Miminkům rovněž přináší nerušený a klidný spánek.

Nezapomeňte si s sebou vzít nějakou hračku či deku, na kterou je vaše dětátko zvyklé. Bude se v novém prostředí cítit lépe.

Jógové podložky a všechny pomůcky pro cvičení máme. Lekce je koncipovaná především na základě pohody a harmonie, vše se přizpůsobuje rytmu děťátka a jeho potřebám. Kdykoliv můžete děťátko nakrmit, přebalit, nechat spinkat. V příjemném zázemí studia je možné po lekci společně posedět a popovídat s ostatními maminkami.

Doporučuje pro děti od 2 měsíců, příp. od 6 týdnů do 9 měsíců.

Lekce připravujeme od září - úterý 11.00 - 45 minut plus

Těší se na miminka i maminky certifikovaná lektorka Alena Rauová.

REGISTRACE ZDE - a na tel. 731 084 674, 605 529 662

A starší děťátko v době Baby Jógy POHLÍDÁME!

 

 

 

Více z této kategorie: « Terapeutická jóga Flowin Slow »

Mgr. Alena Rauová
Tel: 605 529 662
Email: alena.rauova@seznam.cz
Kancelář studia J&A
Email: studiojaa@seznam.cz
Pohybové studio J&A Plzeň
U Trati 33
301 00 Plzeň
Rezervace:
Tel. 731 084 674
Informace:
Tel. 605 529 662

 ARANZOVANI KVETIN  LEKARNA  MASAZE EVA  MASAZE
 mutlisport  SKOLA  SNEZENKY  nadace