Vinyasa Flow Jóga

... plynutí s dechem...

To je naše nová lekce jógy. Neznámý název by vás neměl odradit, propojení jednotlivých je nejen dynamické, ale i velmi jemné. Přijďte vyzkoušet tuto lekci vedenou nasí novou lektorkou, Katkou Postlovou, vyškolenou v Indii.

středa - 16 - 17 hod.

Vinyasa flow jóga je druh jógy, ve kterém se harmonicky propojuje dech s pohybem (vinyása = "spojení"). Určujícím prvkem pro tempo cvičení je rytmus dechu - během cvičení dochází k plynulým přechodům z jedné pozice do druhé v přirozeném rytmu. Cvičení vinyása jógy napomáhá zvládat vše, co nás na cestě životem potkává, lépe se adaptovat na přirozené změny a vnímat život "tady a teď". 

Lekce začínají zklidněním a uvolněním celého těla, následuje dynamické praktikování ásan a pozdravů slunce v souladu s dechem. V průběhu cvičení se naučíte dechovou techniku pránájáma udžájí, díky níž se váš dech a jednotlivé ásány sesynchronizují a umožní vám plynulé a hladké cvičení. Závěr lekce je věnován dechovým a meditačním technikám.

Účinky vinyasa flow jógy

  • rozvíjí flexibilitu, zlepšuje dýchací návyky
  • harmonizuje tělo a mysl
  • kladně působí na metabolismus, imunitní a kardiovaskulární systém, upravuje peristaltiku, napomáhá detoxikaci organismu a produkci žláz s vnitřní sekrecí
  • má pozitivní dopad jak na fyzickou kondici, tak na mysl a duševní pochody
  • díky vnitřnímu i vnějšímu teplu účinně podporuje protažení svalů celého těla

Základem je většinou pozdrav slunci, do kterého se vkládají další pozice z klasické jógy. 

Vinyasa flow jóga - je styl jógy založený na plynulém propojování dechu a pohybu. Přes propojování jógových pozic do dynamických či jemných sestav vytváříme v této praxi prostor pro harmonii těla i mysli. Učíme se vědomě prožívat nejen pozice na podložce, ale i každodenní život.

 

Mgr. Alena Rauová
Tel: 605 529 662
Email: alena.rauova@seznam.cz
Kancelář studia J&A
Email: studiojaa@seznam.cz
Pohybové studio J&A Plzeň
U Trati 33
301 00 Plzeň
Rezervace:
Tel. 731 084 674
Informace:
Tel. 605 529 662

 ARANZOVANI KVETIN  LEKARNA  MASAZE EVA  MASAZE
 mutlisport  SKOLA  SNEZENKY  nadace