Kompenzační cvičení

připravujeme

- Přijďte se k nám uvolnit, protáhnout a posílit své svaly.

- Pomalá lekce zaměřená na uvolnění přetížených svalů, protažení zkrácených svalů, posílení ochablých partií, uvolnění kloubů a zvětšení jejich rozsahu.

- Lekce je vhodná pro všechny věkové kategorie a pro začátečníky i pokročilé sportovce.

- Skvělé doplnění všech dalších lekcí!

AKTUÁLNÍ ROZPIS LEKCÍ

Kompenzační cvičení slouží ke kompenzaci jednostranné zátěže (většinou sportovní). Sportovec zapojuje stále stejné svaly, které tím přetěžuje. Naopak svaly, které jsou při daném sportu zapojovány minimálně, se oslabují. Vzniká tak nerovnováha mezi svalovými skupinami a tzv. svalové dysbalance, které často vedou ke zranění.

Prevence zranění
Stereotypní sportovní trénink vede k jednostrannému přetěžování pohybového aparátu. Při sportovní zátěži dochází k tvorbě svalových dysbalancím, kdy určité svalové skupiny jsou přetíženy a jiné naopak oslabeny. Dlouhodobé svalové dysbalance vedou ke zranění přetížených svalových skupin.
Kompenzační cvičení má za úkol tyto dysbalance eliminovat. Dochází k aktivaci oslabených svalových skupin a tělo je kompenzováno do harmonické svalové koordinace.
Pokud se chcete vyhnout zraněním, je důležité, aby váš pohyb byl co nejvíce ekonomický. Proto je důležité rovnoměrně zatěžovat všechny svalové skupiny a dodržovat biomechanické zákonitosti pohybu, tzn. dbát na správné držení těla. Kvalita vaší postury předurčuje kvalitu pohybu.

Víte, že:
- jednostranné přetěžování pohybového aparátu vede ke strukturálním změnám (tj. opotřebení kloubní chrupavky, artrózám kloubů, výhřezům plotének a rupturám šlach

Těší se naše zkušená lektorka Lada Valentová.

 

Mgr. Alena Rauová
Tel: 605 529 662
Email: alena.rauova@seznam.cz
Kancelář studia J&A
Email: studiojaa@seznam.cz
Pohybové studio J&A Plzeň
U Trati 33
301 00 Plzeň
Rezervace:
Tel. 731 084 674
Informace:
Tel. 605 529 662

           nadace  MASAZE EVA
 mutlisport  SKOLA  SNEZENKY  MASAZE