Cvičení u moře - Řecko - ostrov Kos - Kefalos

Pro červnové CVIČENÍ U MOŘE jsme pro ro 2020 vybrali kouzelný řecký ostrov KOS. Tady se nám již několikrát moc líbilo, ale tentokrát zavítáme do úplně jiné části ostrova. Vybrali jsme letovisko Kefalos, které  leží na jihozápadě ostrova.

Z důvodu pandemie se bohužel akce v červnu 2020 neuskutečnila a přesouvá se na červen 2021. Věříme, že i přesto si dovolenou a cvičení užijeme, stejně jako všechny pobyty, které se odařilo uskutečnit!

Bonusem zde opět pro mnohé bude půjčení kola, které je na ostrově velmi oblíbeným dopravním prostředkem.

28.5. - 8.6. 2021 - termín už známe- a podařílo se nám vyjednat zachování ceny!

- máme poslední volné studio!

Kos vás upoutá nejen svými krásnými různorodými plážemi, ale  může nabídnout mnoho historických památek. Ostrov Kos, který leží v jihovýchodní části Egejského moře v těsné blízkosti Malé Asie mezi ostrovy Kalymnos a Nissyros, je po Rhodu a Karpathu třetím největším ostrovem souostroví Dodekanes. Jeho délka činí 40 km a nejužší místo měří pouhé 2 km, nejširší pak 11 km. V okolí ostrova Kos jsou další velmi půvabné menší ostrovy jako např. Nisyros a Kalymnos, Pserimos, kam se z ostrova Kos pořádají zajímavé lodní výlety.  

Kromě cvičení vás čekají krásné různorodé pláže, objevování historických památek i přírodních krás, koupání v termálních pramenech, výlety všemi prostředky i směry, povalování s romantickými výhledy na moře, útesy, ostrůvky, vše podle libosti. Pojeďte s námi cvičit i poznat celičký Kos.

Kefalos je klidné letovisko, které vás okouzlí svými písečnými i oblázkovými plážemi, ale i malým ostrůvkem Kastri s kostelíčkem, kde jsou zbytky helénského chrámu. Určitě navštivte pláže v okolí, kde budete v podstatě sami a užijete si koupání a odpočinek bez davů turistů. Celý záliv má délku 3 km. Najdete tu vše, co k dovolené potřebujete, taverny, obchůdky s rozličným zbožím, lékárnu, půjčovny aut, motorek a kol. Přibližně za 45 minut se dostanete autobusem do hlavního města Kos.  

Ubytování - Kefalos - Lefkos - penzion Efi

Penzion Efi  leží v klidném místě letoviska Lefkos, 150 m od písčito-oblázkové pláže. Skládá se ze dvou budov, kde jsou studia pro 2- 3 osoby a apartmán pro 3 – 4 osoby. Studia a apartmány jsou vybaveny kuchyňským koutem, soc. zařízením, balkónem/terasou, TV, wi-fi připojením zdarma a klimatizací za poplatek. Většina studií má balkón/terasu z obou stran, což je, v případě, že vyhledáváte stín, výhodné vzhledem k poloze slunce během dne. Doporučeno je zakoupit si vyhlášené snídaně paní domácí Efi.

Vzhledem k výhodnosti platby v eurech doporučujeme objednat a zaplatit stravování až na místě pobytu.

Výše pobytové taxy platné od 1.1.2018 v Řecku je pro studia a apartmány 0,50 €/noc/pokoj.

Vzdálenost z letiště: Kos (letiště) – Kefalos 20 km.

Cvičení: 2 x denně - Jóga - pro zdraví a pro radost, vitální, harmonizující, terapeutická, Power jóga, Pilates - pro všechny, ball, roller, Bodyforming, Kondiční cvičení, Kruhový trénink, Chi-toning, Bodybalance, Interval Body, Aqua acičení, Jógalátes, , Pět Tibeťanů, Relaxace - cvičení pro všechny - pro začátečníky i pokročilé.

Kos vás jistě uchvátí i svou historií - v 5.století př. n.l. zde založil lékařskou školu  lékař – „otec medicíny“ Hippokratés, jehož rodištěm je právě Kos. Starobylý platan, pod nímž předával své vědomosti žákům, je dodnes k vidění ve starém městě Kos. Na počest Hippokrata  byl vystavěn komplex Askleopion, vznikly zde rozsáhlé římské lázně, kde se k léčení využívaly sirné a železité prameny. Doporučujeme navštívit také archeologické muzeum, kde jsou dochovány nálezy z celého ostrova Kos. 

Ve vnitrozemí naleznete tradiční vesnice např. Asfendíou na úpatí hory Dikaios, podhorskou vesničku Ziu, kde je dochováno starobylé obydlí, a také nádherné výhledy do okolí.

Vyhlášené pláže - Adios Theologos, Cape Routhiano, Kamari, Cavo Paradiso, Camila, Bravo...

Cena: 11.350,- Kč - cena zůstává i pro nový termín! standardní cena 12. 990,- Kč, (záloha 1.000,- Kč při přihlášení, 2. záloha 4.000,- Kč do 10.3., doplatek do 15.4.) 

Cena zahrnuje: leteckou dopravu, ubytování, transfery na ostrově, služby delegáta, základní cestovní pojištění, cvičební program, individuální poradenství, dárek.

Základní cestovní pojištění je v ceně, rozšířené pojištění (včetne pojištění na storno) lze doobjednat při přihlášení - 290,- Kč - informace k pojištění najdete ZDE

Jednolůžkové studio (na dotaz) + 350 Kč/noc

Apartmán obsazen 2 osobami + 190 Kč/noc.  
 
Možnost dokoupení stravování: snídaně 150 Kč/noc, večeře 360 Kč/noc. Vzhledem k výhodnosti platby v eurech doporučujeme objednat a zaplatit stravování až na místě pobytu.

Výše pobytové taxy platné od 1.1.2018 v Řecku je pro studia a apartmány 0,50 €/noc/pokoj. 

Možnosti výletů - možnost vlastního poznávaní autem i na kole, možnost organizovaných výletů - Okruh po třech ostrovech (Pserimos, Kalymnos a Plati), Nisyros – ostrov vulkanického původu, Lodní výlet s rybařením, Turecko – Bodrum – lodní výlet do Turecka.

Těšíme se na společné zážitky při poznávání a cvičení! Těší se lektorky Alena Rauová a Lada Valentová.

REGISTRACE ZDE

Akci pro nás zajišťuje CK Sargas.

 

Mgr. Alena Rauová
Tel: 605 529 662
Email: alena.rauova@seznam.cz
Kancelář studia J&A
Email: studiojaa@seznam.cz
Pohybové studio J&A Plzeň
U Trati 33
301 00 Plzeň
Rezervace:
Tel. 731 084 674
Informace:
Tel. 605 529 662

           nadace  MASAZE EVA
 mutlisport  SKOLA  SNEZENKY  MASAZE