Rehabilitační cvičení

Od října otevíráme nový dopolední kurz pro všechny, kdo potřebují šetrné a cílené cvičení při pohybové indispozici i z důvodu prevence.

Pondělí 10.00 - 11.15 hod. - kurz 10 lekcí

Protažení, dýchání, individuální přístup, Kompenzační cvičení, relaxační cvičení s Feldenkreisovou metodou, důležité rady - to vše i mnohem více.

Ukázková lekce - 21.9. - 10.00 - 11.15 hod. - ZDARMA - nutná registrace na tel. 731 084 674

Zahájení kurzu - 5.10. - cena kurzu - 1.400,- (10 lekcí - v případě nemoci lze lekci nahradit)

REGISTRACE ZDE

Rehabilitační cvičení ovlivňuje pozitivně bolesti u onemocnění páteře a kloubů, upravuje svalové dysbalance.

Při bolestech páteře je třeba se zaměřit na rovnováhu mezi jednotlivými svalovými systémy a skupinami, na svaly oslabené a zkrácené, které musí být v rovnováze, aby záda a jednotlivé klouby  nebolely. Narušená rovnováha svalů má za následek  bolesti v oblasti kloubů a páteře. Svalová dysbalance (nerovnováha) většinou předchází potíže pacienta. Často se generalizuje,  lokálně vzniklá nerovnováha svalových skupin se promítá do ostatních úseků páteře a často celého pohybového aparátu. Při zvýšení svalového tonu a zkrácení svalů následkem přetěžování dojde k poruše neuronů na míšní úrovni, k jejich zvýšené dráždivosti. Cílem rehabilitačního cvičení je útlum tohoto napjatého svalového vlákna, snížení vzrušivosti  motoneuronu a ústup bolesti.

Ochablé svaly posilujeme, zkrácené protahujeme.

Recidivující  kloubních blokády často vznikají na podkladě poruchy pohybových stereotypů - například opakované sakroiliakální blokády. Lze je ovlivnit rehabilitačním cvičením.

Hlavním cílem rehabilitačního cvičení je korekce (úprava) chybných pohybových stereotypů.

Častou příčinou vadného stereotypu je omezení hybnosti v kloubu, či kloubní vůle. V tomto případě pomáháme rozcvičit daný kloub a zapojení svalů do  správného ekonomického pohybu.

Nedílnou součásti je nácvik relaxace. Jen původně zrelaxovaný sval je připravený k následné kontrakci, takže bez správné relaxace nelze provést správně kontrakci. Používáme nácvik relaxace v kombinaci s dýcháním  jako přípravu na další cvičení. 

Feldenkraisova metoda je psychosomatický přístup, který na základě jednoduchých a opakovaných cvičebních pohybů stimuluje lidský nervový systém ke změně řízení pohybu. Jedná se o proces učení se z vlastního těla, jak se pohybovat a žít s vynaložením nezbytně nutné funkční energie.

Feldenkraisova metoda je novým přístupem k porozumění sebe sama, je přirozeným procesem učení. Její efektivita spočívá ve schopnosti přimět procesy nervového systému ke změně a zlepšit tak jejich fungováníFeldenkraisova metoda je celosvětově uznávána především pro pozoruhodnou schopnost zlepšit vzpřímený postoj a držení těla, jeho flexibilitu a koordinaci. Využívá organického učení, pohybu a cítění, aby nás osvobodila od zvykových vzorců, pohybových stereotypů, čímž umožňuje vznik a přirozený rozvoj vzorců nových – fyzických i psychických.

Srdečně zve Jana Borovanská - odbornice na tělo s masérskými zkušenostmi.

 

Mgr. Alena Rauová
Tel: 605 529 662
Email: alena.rauova@seznam.cz
Kancelář studia J&A
Email: studiojaa@seznam.cz
Pohybové studio J&A Plzeň
U Trati 33
301 00 Plzeň
Rezervace:
Tel. 731 084 674
Informace:
Tel. 605 529 662

           nadace  MASAZE EVA
 mutlisport  SKOLA  SNEZENKY  MASAZE