Cvičení u moře - Řecko - ostrov CHIOS

Srdečně zveme k dalšímu poznávání se cvičením. Tento ostrov je již dlouho v našem hledáčku a je nám potěšením nabídnout vám ho hned, jakmile se dostává do nabídky české CK.

Ostrov CHIOS, pátý největší řecký ostrov, přesto příliš turismem nezasažený. Ostrov je výjimečný již svou polohou a zachováním své řecké místní identity. Chios je provoněný ostrov - ostrov, na němž se během léta ze všech stran line vůně jasmínů a pomerančovníků. Kdo by také nechtěl prožít svůj zasloužený čas volna a odpočinku na ostrově plném kvetoucích tulipánů, ovocných sadů a vonících lesů. A právě takovou atmosféru Chios, ležící jen asi 8 kilometrů od tureckého pobřeží, svým návštěvníkům nabízí. Také legendy, vážící se k ostrovu, jsou velice zajímavé a rozmanité. Dokonce se objevily teorie, že ostrov Chios je rodištěm zámořského objevitele Kryštofa Kolumba nebo slavného antického básníka Homéra.

Pro náš pobyt jsme zvolili malebné letovisko Agia Fotini, ve dvou penzionech nedaleko od sebe, z nichž jeden se nachází přímo u pláže.

CHIOS – RÁJ MASTICHY, VĚŽÍ A MLÝNŮ - ostrov vůní, průzračného moře, krásné přírody, úplně jiných památek, úplně jiné Řecko!

Pojeďte s námi poznávat, ochutnávat, objevovat, pojeďte v této kráse každé ráno zahájit den příjemným protažením a večer zakončit opět protažením, možná trochu posilováním, tančením - prostě radostně, co srdce i tělo ráčí!

termín - 6. - 16.6. 2023 - 10 nocí/11 dní - OBSAZENO, registrujeme náhradníky

ubytování - penzion PANTELIS a penzion FOTINI

- penziony jsou od sebe vzdálené 200 m

Agia Fotini

Letovisko se nachází ve vzdálenosti asi 10 kilometrů od hlavního města ostrova Chios, nedaleko obce Neohori. Své jméno dostalo po stejnojmenném kostele, který se nachází nedaleko. Zdejší pláž je dlouhá jen asi dvě stě metrů, pyšní se krásně čistou mořskou vodou a hladkými bílými oblázky na povrchu. Patří k nejpěknějším v této oblasti a možná i na celém ostrově. Právě díky čistotě byla tato pláž oceněná Modrou vlajkou. Okolí pláže je nádherně zelené a doslova dechberoucí.

V letovisku nechybí taverny i malý obchod s potravinami. Pláž je vybavena lehátky a slunečníky (bez poplatku, povinná konzumace min 3€), na blízkém náměstíčku je několik taveren, kaváren a barů. Je to ideální místo pro strávení dovolené v klidné oblasti s mnoha mamátkami a snadnou dostupností do centra města.

Obsazeno - Penzion Pantelis se nachází v letovisku Agia Fotini,  přímo na hezké oblázkové pláži s pozvolným vstupem do moře. Ze všech studií je úžasný výhled na moře. Pláž je vybavena lehátky a slunečníky (bez poplatku, povinná konzumace min 3€), na blízkém náměstíčku je několik taveren, kaváren a barů.

Standartní studia pro 2-3 osoby jsou vybavena kuchyňským koutem, soc. zařízením, TV, vysoušečem vlasů, trezorem zdarma, wi-fi připojením zdarma,  klimatizací za poplatek a balkónem s výhledem na moře. Jednolůžkové studio (na dotaz) + 400 Kč/noc. K dispozici zde jsou 4 studia.

cena - 16.590,- Kč/os. - při obsazení 2 os., 15.290,- Kč - při obsazení 3 os., (záloha 2.000,- Kč při přihlášení, 2. záloha 4.000,- Kč do 15.3., doplatek do 31.4.). Možnost dokoupení stravování: večeře 500 Kč/noc, polopenze 750 Kč/noc. Vzhledem k výhodnosti platby v eurech doporučujeme objednat a zaplatit stravování až na místě pobytu. Výše pobytové taxy platné od 1.1.2018 v Řecku je pro studia a apartmány 0,50 €/noc/pokoj. 

Cena zahrnuje: leteckou přepravu, letištní a bezpečnostní taxy, transfery v Řecku, ubytování, služby delegáta, pojištění CK ve smyslu zákona 159/1999 Sb, cvičební program včetně způjčení pomůcek

Penzion Fotini se nachází v letovisku Agia Fotini,  150m od hezké oblázkové pláže s pozvolným vstupem do moře. Pláž je vybavena lehátky a slunečníky (bez poplatku, povinná konzumace min 3€), na blízkém náměstíčku je několik taveren, kaváren a barů.

 Apartmány pro 2-4 osoby se nachází v prvním patře a jsou vybaveny kuchyňským koutem, soc. zařízením, TV, vysoušečem vlasů, trezorem zdarma, wi-fi připojením zdarma,  klimatizací za poplatek a balkónem. Studia pro nenáročné klienty pro 2-3 osoby jsou umístěna v přízemí a jsou vybavena kuchyňským koutem, soc. zařízením, TV, vysoušečem vlasů, trezorem zdarma, wi-fi připojením zdarma, klimatizací za poplatek a posezením. Jednolůžkové studio (na dotaz) + 250 Kč/noc. K dispozici zde jsou 3 studia a 3 apartmány.

cena: studio pro 2 os. - 14.490,- Kč/os., apartmán - 17.290,- Kč/os. - při obsazení 2 os., 14.890,- Kč/os. - při obsazení 3 os., 14.490,- Kč/os. - při obsazení 4 os., (záloha 2.000,- Kč při přihlášení, 2. záloha 4.000,- Kč do 15.3., doplatek do 31.4.). Možnost dokoupení stravování: večeře 500 Kč/noc, polopenze 750 Kč/noc. Vzhledem k výhodnosti platby v eurech doporučujeme objednat a zaplatit stravování až na místě pobytu. Výše pobytové taxy platné od 1.1.2018 v Řecku je pro studia a apartmány 0,50 €/noc/pokoj. 

Cena zahrnuje: leteckou přepravu, letištní a bezpečnostní taxy, transfery v Řecku, ubytování, služby delegáta, pojištění CK ve smyslu zákona 159/1999 Sb, cvičební program včetně způjčení pomůcek

 

Vzdálenost z letiště - Agia Fotini  9 km.

 Cvičení

Nabídka cvičení: 2 x denně - Jóga - pro zdraví a pro radost, vitální, harmonizující, terapeutická, Power jóga, Pilates - pro všechny, ball, rubber band, BodyformingKondiční cvičení, Kruhový trénink, Chi-toning, Bodybalance, Interval Body, Jógalátes, Pět Tibeťanů, Relaxace - cvičení pro všechny - pro začátečníky i pokročilé.

Na všechny se těší lektorka Alena Rauová.

REGISTRACE ZDE 

Akci pro nás zajišťuje CK SARGAS.

Cestovní pojištění a pojištění na storno (ze zdravotních důvodů) opět můžete objednat v CK.

Níže naleznete nabídku výletů, na které se jistě také těšíte.

Určitě nám bude při výběru výletů, dobrot i poznávání nápomocna naši milá spolucvičenka a cestovatelka, takřka "domorodkyně", moc se na vše těšíme!

Mastichové vesnice - 45/23

Celodenní výlet na jižní část ostrova do slavných mastichových vesnic.

Nejprve zastávka ve vesnici Armolia s místní keramickou výrobou, kde si hosté mohou prohlédnout, jak se místní keramika vyrábí. Pak pokračujeme do vesnice Pyrgi, která je světově známá pro svůj styl výzdoby, kde černobílé vzory pokrývají vnější stěny domů. Následuje návštěva nového krásného muzea mastichy, kde si hosté mohou prohlédnout historii pěstování mastichy a také to, jak to ovlivnilo ostrov Chios v jeho historii (vstupné 4 eura/os. není zahrnuto v ceně, platí se na místě). Naší další zastávkou bude středověká vesnice Mesta, což je dokonalý příklad středověké pevnostní vesnice, kde bude také přestávka na oběd na náměstí (není v ceně, platí se na místě). Na zpáteční cestě bude také zastávka v malebném rybářském přístavu Emborios. Možnost koupání na sopečné pláži Mavra Volia, jedné z nejnavštěvovanějších pláží s černými oblázky. Poté návrat zpět do ubytování.

Klášter Nea Moni, Anavatos, Avgonima - 40€/20

Půldenní výlet do centrální části ostrova.

První zastávkou je byzantský klášter Nea Moni, světově proslulý svými mozaikami a byzantskou architekturou. Dále pokračujeme návštěvou středověké opuštěné vesnice Anavatos, vesnice duchů vybudované na vrcholu útesu, která je natolik v souladu s prostředím, že ji z dálky nepoznáte, pokud to nevíte. Následuje přesun do středověké vesnice Avgonima, středověké osady se dvěma patrovými kamennými domy s plochými střechami a malými okny. Poté už je na programu pouze přestávka na kávu na náměstí jedné ze dvou vesnic a návrat do ubytování.

Izmít - 70€/55

Jednodenní výlet do města Izmir v Turecku - možnost navštívit vlastně jiný kontinent.

Brzký transfer do přístavu Chios a kolem 8:30 ráno odplouváme trajektem z Chiosu do Cesme (Turecko) a poté autobusem do města Izmir. Autobusem absolvujeme prohlídku Izmiru, kde uvidíme některé z nejvýznamnějších míst města. Po volném čase na bazru se přesuneme zpět do Cesme, odkud v 18:00 odplouvá trajekte zpět na Chios.

POZN. Možnost za příplatek zajistit vízum v Turecku. Klienti platí 2 eura v přístavu Cesme jako přístavní daň pro přístav Cesme. Veškeré případné vstupné, nápoje a jídlo platí klienti v Turecku na místě.

Ostrov Inousses - 70€/55

Po vyzvednutí autobusem přejedeme do vesnice Lagada, kde si klienti vezmou taxi loď na ostrov Inousses. Následují 3 hodiny volného času k objevování ostrova (kostel sv. Mikuláše, pláže,..). V blízkosti přístavu lze vidět sochu bronzové mořské panny, která je symbolem námořní tradice ostrova. Je možné také navštívit námořní muzeum (vstupné není zahrnuto v ceně) a klášter. Poté následuje návrat zpět do vesnice Lagada taxi lodí. Ve vesnici Lagada je 45 minut volného času, který lze využít k procházce či ke kávě. Poté je už jen návrat do ubytování.

Severozápadní Chios - 50€/25

Celodenní výlet do severozápadní části ostrova, do vesnic a míst, která běžně neuvidíte.

První zastávka je u středověkého kostela Moni Moundon s krásnými freskami. Poté se zastavíme na centrálním náměstí vesničky Volissos s kávou a místními koblihami (není zahrnuto v ceně). Další zastávkou je jeskyně Agio Galas s krápníky a kostelem postaveným ve skále (vstupné 3 eura/os., platí se na místě). Následuje oběd u malé řeky (není v ceně). Po obědě objedeme horu Amani a navštívíme vesnice, které byste normálně nenavštívili, jako je např. stará opuštěná vesnice Palia Potamia. Další zastávka je ve vinařství Ariousios, kde navštívíme areál a pro zájemce bude připravena také degustace vín (není zahrnuto v ceně). Pokud zbyde dostatek času, uděláme menší zastávku ve středověké vesnici Pityos na pozdní kávu, než se vrátíme zpět do ubytování.

 

Hlavní město

Mnohé návštěvníky ostrova Chios určitě překvapí skutečnost, na kolik nejrůznějších obchodů, obchůdků, barů, taveren a kaváren narazí při procházkách uličkami hlavního města ostrova. To se jmenuje stejně jako celý ostrov. Největší městskou dominantou je pravděpodobně stará mešita Mecidige. V ní se dnes nachází muzeum. Město se pyšní i dalšími muzei, mezi něž patří třeba námořní, archeologické a lidové.

Hlavní město Chios se nachází na východním pobřeží s výhledem na turecké pobřežní město Çeşme a je údajně rodištěm básníka Homéra. Dominuje mu pevnost z období Byzantské říše. Uvnitř hradeb se dochovaly zbytky měšťanských domů, lázní, turecký hřbitov a mešita, která dnes slouží jako muzeum.  Žije zde přibližně 25 000 obyvatel, což je polovička obyvatel celého ostrova. Moderní kavárny, obchody, domy a administrativní budovy jsou harmonicky propojeny se starší architekturou a vytvářejí živou a atraktivní scenérii. Mezi významné památky patří antické divadlo, socha Kanaris, bronzové pomníky neznámých vojáků a stará čtvrť. Projít se můžete také po příjemné promenádě podél pobřeží s přístavem a velkým množstvím taveren.

Chios Masticha je pryskyřice řečíku lentišku (Pistacia lentiscus, řecky „schinos“) získávaná na ostrově Chios. Zatímco řečík roste divoce v rozsáhlé oblasti celého Středomoří, je jižní Chios jediným místem, kde se systematicky pěstuje a kde produkuje účinnou mastichu. Chioská Masticha (Μαστιχα Χιου) je bez přehánění fenomenální substancí s širokým uplatněním ve farmacii, výrobě potravin a kosmetiky. Příběh mastichy je poutavým vyprávěním o historii, farmakologii a dokonce i o marketingu. Masticha obsahuje podle současných zjištění více než 100 látek, přičemž dosud se jich podařilo určitě přibližně 80. Jak působí Chios Masticha? Tato pryskyřice byla ve starověku ceněna jak pro svou výraznou chuť, tak pro terapeutické vlastnosti. Dokumenty ukazují, že to byla první přírodní žvýkačka starověkého světa, která se používala na čištění zubů a osvěžení dechu. Používala se i v kosmetice pro čištění obličeje a těla. Chios Masticha se jako aktivní složka podílela na řadě farmaceutických přípravků. Není pochyb o tom, že masticha je jedinečná díky exklusivitě svého rodiště, léčivým účinkům a výjimečným aroma, pro které byla slavná už od starověku. Chios masticha je vyvážena do celého světa a je exostickou přísadou pro výrobu nejrůznějších produktů.

 

 

 

Mgr. Alena Rauová
Tel: 605 529 662
Email: alena.rauova@seznam.cz
Kancelář studia J&A
Email: studiojaa@seznam.cz
Pohybové studio J&A Plzeň
U Trati 33
301 00 Plzeň
Rezervace:
Tel. 731 084 674
Informace:
Tel. 605 529 662

           nadace  MASAZE EVA
 mutlisport  SKOLA  SNEZENKY  MASAZE