Akce s cvičením
Cvičení pro dospělé
Cvičení pro děti
: TRX® - NOVINKA!!! Nově pro vás zařazujeme TRX®  program! Jedná se o speciální závěsný systém, který je využitelný pro všechny formy tréninků od kondičních po jogu a pilates.My pro vás připravujeme mnoho pestrých lekcí s využitím toho skvělého systému. A dárek pro všechny nadšence - úvodní lekce
: Přidáváme novou dopolední lekci - ZDRAVOTNÍ JÓGA - čtvrtek 10-11 hod. s lektorkou Stáňou Boškovou, specialistkou na jógu a zdravotní cvičení. Hlídání dětiček je samozřejmě zajištěno. :-). Rezervace na tel. 731 084 674 (i formou SMS.)
: Máte doma neposednou holčičku se zájmem o cvičení a tancování? Přiveďte ji k nám! Nabízíme široký program pro děti všech věkových kategorií.    ••• aerobik pro děti - 5-7 let - středa 16 - 17 hod. ••• junior aerobik - 8-14 let - čtvrtek 17 - 18 hod. •••
:   V odkazu ROZVRH LEKCÍ  najdete náš aktuální program a jak jsme slíbili, stále doplňujeme! 
: Upozornění - ZDRAVOTNÍ CVIČENÍ s lektorkou Adrianou Murdžákovou v pondělí se pro váš větší komfort přesouvá na 19 hod. do sálu 3. V této hodině se příjemně protáhnete i posílíte, lektorka zařazuje jak fyzio cviky, tak prvky z pilates a jogy, nebude chybět závěrečná meditace. Rezervujte
:  Nová lekce BOSU PLUS s Adrianou ve středu od 19 hod.! Cvičení s využitím Bosu a dalších pomůcek formou kondičního tréninku a intervalových kombinací, přijďte vyzkoušet!

Co to je power jóga?

Power jóga je skvělý druh jógy i pro začátečníky. Pomáhá zpevnit celé tělo. Powerjóga je dynamický styl jógy, založený na vrstvení a opakování jógových pozic (ásan). Je to cvičení, které vede ke zklidnění mysli, fyzické i psychické rovnováze.

 

Kurzy power jógy:

pro začátečníky - úterý 18-19 hod. nebo čtvrtek 18-19 hod.

pro mírně pokročilé - úterý 19-20 hod. nebo čtvrtek 19-20 hod.

Podzimní kurzy pro začátečníky jsou již plně obsazené, přijímáme přihlášky na kurzy od ledna.

Na kurzech pro mírně pokročilé je několik volných míst, lze využít k volnému vstupu (nezapomeňte si místo rezervovat).

Důvody, proč cvičit power jógu

1. Vytvoří fungující celek z těla, duše i mysli! Powerjóga pracuje s páteří a energetickým pilířem, kterým je soustava obratlů. Jejich zprůchodněním dochází k uvolnění a proudění energie. Powerjóga učí ovládat a šetřit pohybový aparát a pohyby (předklon, záklon, úklon a torze) mají silný a vitalizující vliv na vnitřní orgány. Protažením a uvolněním těla dochází ke zlepšení přenosu informací mezi tělem a mozkem. 
2. Prorýsuje a transformuje celé tělo! Pomalý a řízený pohyb, kterým se powerjóga vyznačuje, je strůjcem efektivního rozvoje svalů nejen na povrchu těla, ale především svalů hlubokých, které jsou důležité pro správné fungování celého organismu. Pravidelným cvičením se zlepšuje celkové držení a proporcionalita těla. 
3. Zlepšuje výživu těla!  Powerjóga krůček po krůčku zlepšuje citlivost organismu na vstupy z vnějšku. Množství pozic stimuluje buněčnou práci i trávicí a vylučovací systémy, čímž dochází k harmonizaci všech vnitřních procesů. Tyto výživové změny vedou ke ztrátě nadbytečných kilogramů a podpoře metabolismu. Ani se nenadějete a přirozeně jste změnili chutě a skladbu potravy. 
4. Redukuje stres a napětí! V powerjóze jsou pozice a dech úzce spjaty. Powerjógové dýchání, pránájáma, rozvíjí kapacitu plic a dokáže využít ty oblasti plic, které se obecně v běžném životě nevyužívají. Řízeným dýcháním dochází k odbourávání napětí a stresu, stejně jako ke snížení převahy sympatické nervové větve. Je to antistresový efekt, který už samotným cvičením ásan nastává. Ke snížení napětí, tenzí a různých psychických obtíží dochází při pravidelných relaxacích a meditacích. 
5. Pomáhá nalézt vnitřní mír a klidu! Cvičení pozic, pránájáma, relaxační a meditační techniky prohlubují stav hledání vnitřního klidu a harmonie. Zaměření pozornosti na přítomnost má revitalizační a ozdravující účinky. Relaxační techniky powerjógy snižují srdeční frekvenci a krevní tlak, což má opět pozitivní vliv na nervovou soustavu. V závěrečné relaxaci navíc dochází k prohloubení stavu vnitřního míru. 
6. Zlepšuje koncentraci! Praktikování powerjógy ovlivňuje mnoho oblastí osobnosti. Mezi jinými i koncentraci. Výživa těla, snížení úsilí, hledání stability, vědomí dechu, koordinace pohybu s dechem a pozorování myšlenek – to vše vyžaduje neustálou pozornost, která zjemní cítění a vědomí těla.
7. Kultivuje pozitivní energii! Často ztrácíte energii negativním myšlením. Prožitky, soudy, porovnávání atd. jsou častými příčinami ztráty energie. Powerjóga učí odpoutat se od nich a zaměřit pozornost na pozitivní myšlenky. Powerjóga je mocný zdroj pozitivní energie. 
 

Power jóga - přínosy pro tělo a psychiku 

  • - formování postavy, zeštíhlení (vytvarování problémových partií), úbytek vnitřního i podkožního tuku
  • - vyrovnání svalové nerovnováhy
  • - zlepšení flexibility těla
  • - uvolnění energetických drah v těle
  • - správné fungování vnitřních orgánů a procesů v těle
  • - mentální uvolnění, zbavení se stresu
  • - odbourání fyzických i psychických bloků

Lektorka Eva Červená.

alt

 

 

 

Naši partneři

 

sportovni studio sport a cviceni